Dr PC

کامپیوتر ، سخت افزار، نرم افزار ، هک . امنیت ، ویروس نویسی ، برنامه نویسی ، تازه ها ، اینترنت ، ویند

نمایش متن و پیغامی دلخواه برای کاربران ، هنگام بالا آمدن ویندوز

بعضی اوقات پیش می آید که چندین نفر از سیستم شما استفاده می کنند مثلا ۲ یا ۳ کاربر از یک کامپیوتر استفاده می کنند . و شما می خواهید به تمام کاربران مطلبی را متذکر شوید . مثلا این که لطفا برنامه ها را در پارتیشن ویندوز نصب نکنبد ویا حافظه های فلش خود را ابتدا ویروس کشی وسپس به سیستم متصل کنید . و یا فایلی را از اینترنت دانلود نکنید و .... با این ترفند به راحتی می توانید به تمام User های ویندوز خود مطالبی را متذکر شوید .

        (( این ترفند ترفند جالب و کار آمدی برای آموزشگاه ها و کافی نت ها می باشد . )) 

کاربران گرامی برای دیدن کد کلاس و آموزش آن لطفا به ادامه مطلب مراجعه کنید .


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  87/07/30ساعت 11:30  توسط علی شفائی  | 

مخفی کردن و یا تغییر نام Recycle Bin از روی Desktop

دوستان گرامی در این ترفند قصد داریم آیکون سطل بازیافت را از روی دستکتاپ حذف کنیم . همانطور که می دانید این کار به صورت طبیعی غیر ممکن است ! اما می توان این کار را از رجیستری ویندوز انجام داد . حتی عوض کردن نام سطل بازیافت هم غیر ممکن است اما این کار هم از رجیستری امکان پذیر می باشد . پس با ما همراه باشید :

برای پاک کردن آیکون ( مخفی کردن ) وارد مسیر اول یا مسیر دوم شوید سپس از طیق Rename کردن یک کلید ( داده های رجیستری ) در ابتدای کد کلاس مربوط به Recycle Bin یک خط تیره ( - ) قرار دهید .

ویندوز اکس پی ارجینال این امکان را به کاربران نمی دهید تا کاربر بتواند نام Recycle Bin را به نام دلخواه تغییر دهد .  بدین منظور جهت تغییر نام نام آیکون وارد مسیر دوم شده و روی کلید کلاس مربوط به Recycle Bin کلیک کنید . در پنجره سمت راست دستور Defult را به مقدار Recycle Bin خواهید دید . بر روی دستور Defult دو بار کلیک کرده و با ظاهر شدن پنجره مربوط به نام Recycle Bin را به نام دلخواهی تغییر دهید .

دوستان گرامی برای دیدن کد مسیر رجیستری لطفا به ادامه مطلب مراجعه فرمائید .


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  87/07/30ساعت 10:57  توسط علی شفائی  |